Aydınlık Düşünce Yolu

Dünyada var olan zulümlerden vicdan azabı çekiyorsanız doğuş ve aydınlık partisine katılarak katkıda bulunun.

Dünyada var olan ahlaksızlardan rahatsız oluyorsanvicdan azabı çekiyorsanız doğuş ve aydınlık partisine katılarak katkıda bulunun.

dünyada İslam aleminin gerici ilan edilmesinde İslam aleminin küçümsenmesinden rahatsız oluyorsanız vicdan azabı çekiyorsanız doğuş ve aydınlık partisine katılarak katkıda bulunun İslam aleminin yeniden dünyanın hükümranı olmasını istiyorsanız doğuş ve aydınlık partisine katılarak katkıda bulunmak zorundasınız dünyada var olan tüm olumsuzluklardan vicdan azabı çekerek rahatsız oluyorsanız doğuş ve aydınlık partisine sahip çıkarak katılarak katkıda bulunmak üzere çevrenizi eşinizi dostunuzu elinizden geldiğince tüm insanlığı doğuş ve aydınlık partisine katılmaya ve katkıda bulunmaya davet ediniz çünkü kurtuluşun tek adresi doğuş ve aydınlık partisinin saflarında yer almaktan geçer bu onurlu mücadele suresine katılmanızı ve katkıda bulunmanızı İslam’ı tebliğ olarak davet ediyorum kuranın doğru yorumuyla bütünleşerek insanlığa sunuluşu İslamin yeniden doğuşunun tebliğidir bu İslam’ı

tebliğ bizim acımızdan tebliğdir bu tebliğ şekli Allah katından tüm insanlığa ilahi emirdir çünkü tüm insanlık cenabı hakkın insanlığa bir insan vasıtasıyla sunmakta olduğu kuranın manadaki doğru yorumunda bütünleşmek durumundadır aksini düşünen insanlar kendilerini sonsuz olarak hüsran ederler kendilerini zayi ederler tavsiyem odur ki her şeyden önce kendinize yazık etmeyin şu fanı dünyanın metanı için boşuna çekişmeyin sadece cenabı hakkın rızasını almak için mücadele ederek insanlığın kurtuluşuna katılarak katkıda bulunun cenabı hak inşallah bizi anlamayı tüm insanlığa nasıp eder.

doğuş ve aydınlık partisinin kuruluş amacı insanlığı hakka giden hak yolunda bütünleştirme özelliğindeki düşüncesidir bu nasil bir düşünce olgusudur olduğunun izahatını arz edeyim anlayanlara devamıiçin tıkla

Kurana inanan insanlar Allaha inanan insanlardır kurana inanmamak Allaha inanmamaktır bu inanç şekli şu anlamdadır.

Allah’ın varlığına herkes inanır ancak Allah’ın kuran vasıtasıyla insanlığa vaatlerine inanmaz Allah in varlığına inandığı halde Allah sözüne inanmadığı için Allah’ı

yalancı konumuna düşürüyor anlamına geliyor Allah bu vaatleri ediyor ama öyle dediği gibi değildir anlamındaki gibi oluyor.

makam taşıma derdinde değil

kullanarak makam mertebe menfaat peşinde koşarlar bunun izahatının ispatı kuran manasına doğru yorumunun tahakkuk ederek sunulması konumunda arda kalarak geri düşerler

ın temsilciliğini üslendiklerini sananlar oysa İslam’ın temsil edebilecek kapasite tüm insanlığı tek ilahi din sancağı altında bütünleştirebilecek kapasitededir onlarda asla böyle bir kapasite yoktur.

15. 5. 2012 tarihi itibarıyle saat 15 de doğuş ve aydınlık partisi kurulmuştur. bundan böyle katılımcilar doğuş ve aydınlık partisinin illerde ilçelerde ve beldelerde teşkilatlanarak secime hazir hale gelmesi için katılmak isteyen insanlarla beraber olgunlaşacaktır. devamıiçin tıkla

 

sitesinde kısmen izahat olunmaktadır.

kurallar gereğinde olduğuna göre bizde öyle inanırız

kuralları kabul görmeden dünya yönetimlerinde artı fikir üreterek o fikirler vasıtasıyla adaletten bahsetmesi ve bunu da insanlığa sunması Allahtan üstünüm anlamına gelmez mi?

kurallar diskalifiye edilerek dışlanarak insanlar kendi anlayışlarını dünyadaki yönetimler bazında kullanmaktadırlar bununla da dünyaya adalet getireceklerinden bahsetmektedirler.

büyüklüğünü kabul etmektir kuranın doğru yorumunun tahakkuk ettiği el doğuş ve aydınlık partisi saflarıdır fikrimiz ortadadır gizli saklı değildir aklını kullanan mantıklı düşünen her insanın anlayabileceği konumdadır.

temsil edemezler çünkü kuranın gerçekten insanlığa sunduğu hak hakkıyla tahakkuk ederek doğuş ve aydınlık siyasi partisinin kurucusu düşüncesinde doğmuştur.

doğuş ve aydınlık partisi dünya barişini temin edebilecek düşünce partisidir ismiyle düşüncesi birebir ayni partidir geleceğin partisidir doğuş ve aydınlık partisi türkiyeyi dünyaya lider ülke yapacak tek partidir. devami için tıkla

Doğuş ve aydınlık partisi islami temsil edebilecek tek partidir doğuş ve aydınlık partisinin kuruluşu itibariyle dünyadaki bütün islami düşünceli siyasi oluşumların bütünleşeceği öncü parti doğuş ve aydınlık partisi olacaktır. bunu zaman insanlığa izah edecektir.

Ne mutlu anlayanlara bizi anlamak için mantıklı düşünmek gerekir güzel düşünmek gerekir ki dünyada varlığı sürdürülen din anlayışları varsayımlar üzerine kurulmuştur şu an itibarıyla

KURANIN MANAYA YORUMLANARAK SUNULUŞU dünyada varlığı sürdürülen din anlayışlarını dinler içi mezhep anlayışlarını bütünleştirecek konumdadır.

Kuranın manaya doğru yorumu bizim vasıtamızla tahakkuk ederek sunuluşu tüm insanlığı tek ilahi din sancağı altında bütünleştirebilecek anlayıştadır.

Onun için doğuş ve aydınlık partisi dünya barışının temin edebilecek dünyaya adaleti egemen kılacak tek siyasi partidir doğuş ve aydınlık partisi barış partisidir kardeşlik partisidir özgürlük partisidir insanlığı refaha saadete huzura adalete taşıyabilecek tek anlayıştır. Türkiye’yi dünyaya önder yapacak tek siyasi düşüncedir.

Doğru birdir doğrunun birliğinde sonuca gidilir yanlış sosuzdur yanlışın sonsuzluğunda hüsrana gidilir şu dünyada insanlık hüsranı zulüm altında ezilmektedir tek çekiş yoklu kuranın doğru yorumunun tahakkuk et tığı düşüncenin öncülüğünde kurulan doğuş ve aydınlık partisinde buluşmaktır.

İyi düşünelim. ki Allah katından insanlığa resuller vasıtasıyla sunulan din anlayışlarında farklılık olmaz

Allahtan insanlığa sunulan din anlayışlarından insanlar uzaklaşınca yeniden bir resul vasıtasıyla dinin aslı tazelenerek sunulur yeni bir din gelmez din yeniden aslına uygun olarak tazelenir

Bu aşamamada kuranın manaya yorumlanarak bizim vasıtamızla kuranın manaya doğru yorumunun sunuluşu din anlayışlarının aslına uygun olarak yeniden tazelenerek aslına uygun olgunlaşmasıdır.

Bu düşünce hali insanlığa cenabı hakkın yardım elinin tahakkuk edişidir Allaha gönülden iman edenler bu düşüncenin yanında yer alırlar.

Bizim kuranı manaya yorumlayarak sunuşumuzdaki fikrimizin kuranla bağdaşmayarak çelişkili bir konumunu tespit ederek bize izahat edebilecek birisi çıkarda aksini iddia ederek izahatını kesinlikle yapamaz

Şayet varsa çıksın bunu bize ve topluma insanlığa izahat eylesin ancak biz diyoruz ki şu anki din anlayışları kuran üzerinden yapılan yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bunun böyle olduğunun izahatını biz yamaya çalışıyoruz ancak zaten

biz yapmasak bile dinler ve dinler içi mezhep anlayışlarının varlığı çelişkinin varlığının ispatıdır.

Çünkü Allah bir din bir olması gerekir İşte kuranın doğru yorumunun tahakkuk ederek sunuluşu Allah bir din bir anlayışıdır.

Geniş bilgi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*