Doğuş ve Doğruluk

DOĞRULUK HAKKTIR

Cenabı hakkın rahmeti Selami üzere hidayeti basireti ile bereketi tüm insanlığın üstüne olması dileğiyle doğuş ve aydınlık partısın kurmayai tasarlayarak islami düşünce anlayişimizin dünya yönetimine egemen olmasi gereğine allahin yardimi bizimle beraber olduğuna inanarak  nasıl bir düşünceye vakıf olduğum şeklindeki fikirlerime somut olarak bakıldığında düşüncelerimin detaylı izleniminde, doğru yolda doğru karar verdiğim mutlaka anlaşılacaktır.

Adaylığım İslami temsil üzere fikri projelerimdeki görüş alanım tüm İslam ve insan âlemi kapsamında insanlığa huzuru, saadeti getirebilecek adalet ve doğruluk ilkelerinde insanlığı bütünleştirebilecek konumda, hayırlara vesile olacağı kanaatimle,

Hedeflerimdeki fikri projelerimde, adalet ve doğruluk ilkelerine bağlı ve bağımlı olarak, doğruluk hazinemiz; güven sermayemiz, doğruluğu yaşamak ve yaşatmak gayemiz ilkeleriyle hareket ediyorum. Fikirlerime katılıp katılmamak her insanın kendi iradeyi tercihindedir. Her görüşe saygı duyulması gerektiği kanaatim üzere,

Adaylığım konumundaki fikri projelerimin özeti olarak dünya barışını temini üzere, insanlar dünya üzerinde fikir karmaşasından bunalmış konumda dünyada süre gelen fikir karmaşalarından çıkışı üzere önce ülkemizde sürekli tartışma konusu halinde kaos ve karmaşaya sebebiyet veren,

İslam demokrasi ve laiklik anlayışlarını İslami doğru yorum vasıtasıyla adalet ilkesiyle bütünleştirebilmeye adayım.

Mukabilinde dünyada var olan din anlayışlarındaki yanlış ve yanılgılı yorum vasıtasıyla çeşitli ve çelişkilerle dolu dinleri, dinler içinde çelişkilerle dolu mezhep anlayışlarını akıl mantık dilinden evrensel kurallar çerçevesinde fikir olarak çelişkisiz bir şekilde İslami doğru yorum anlayışıyla bütünleştirebilecek düşüncenin sunumunda tek din İslam olarak bütünleştirmeye adayım.

 Böylesi fikirlere vakıf olmam neticesiyle dünya barışını temin edebilecek fıtratı düşüncedeki kapasitemle Tüm insanlığın ihtiyacı olan dünya barışını temin edebilecek konumda olduğuma inanarak dünya barışını temin etmeye adayım.

Ve bunu, da başarabilecek konumda kendime fikrime güvenim yüzde yüz tam olarak tüm insanlığın huzurunda huzurlu bir dünya yönetimine geçişin öncülüğüne üslenebilecek konumda düşünce karakterine sahip olduğuma inandığımı belirtmek isterim ve inancımda yanılmadığımı fikirlerimin detaylı izlenimi halinde anlaşılacaktır.

Bu vesile İslami düşünce anlayışım vasıtasıyla hakka ve insana hizmet aşkıyla tüm insanlığa hizmet üzere doğuş ve aydınlık partısını kurma aşamasindayim ancak bunun için mutlaka her türlü katılım ve katkı  gerekmektedir.

İnsanların bir yerden başkaca bir yere geçişlerine vasıta gerekir olduğu benzerinden bizi de halkın arasından  islami düşüncenin başkanlığına taşıyacak vasıtamız elbette bu sıfatları içerir fikirlerimiz olacaktır.

Fikirlerim hakkındaki Cenab-ı Hakk`ın takdirindeki sizin kanaati tercihiniz bunu tescil ederek geçekleştirecektir.

Ancak iyi düşünülmesi gereken bir konum vardır ki herkes kendi kaderindeki yerini tescil ederek onaylayacaktır.

 Düşünki; bir usta bir inşaatı, bir binayı temelden tepeye yükselterek yapabilmesi için elinde gerekli malzemenin olması gerekir ki, inşaat temelden tepeye kadar tamamlanabilsin.

İşte benzer olarak şu an bizim fikir elimizdeki malzemeyle beraber Bismillah diyerek İslamiyet’in çelişkisiz olarak doğru yorum vasıtasıyla akıl-mantık dilinden yeni bir İslami düşünce anlayışıyla beraber adalete temel oluşturabilecek düşünceye vakıf olarak kademeli olarak ,bu binayı temelden tepeye yapılandırabilmek üzere fikrimi beyan üzere insanlığa hitap ediyorum.

 Tüm İnsanlığın en üstün ortak dostu ilimdir, adalettir doğrudur doğruluktur, Ortak düşmanı da cehalettir ki, cehaletten kurtulmanın tek yolu vardır. Oda cehaletten insanlığı kurtaracak İslami düşünceye vakıf olmaktır. Bu vesile işte bizim iddiamız bu konuyu kapsamındadır.

İslami manasında doğru yorum vasıtasıyla vakıf olduğumuz fikrimiz insanlığı cehalet hastalığından kurtuluşunun reçetesi olmak üzere huzura çıkışına vesile olacağı kanaati inancımla beraber ön yargısız olarak fikirlerimi detaylı olarak izlerseniz doğru yolda olduğumu idrak edeceksiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*