Dursun Ali Bacıoğlu

Bu vesile dünyada varsayımlar üzere kurulu dinleri,  varsayım rivayetleri  üzere kurulu dinler içi mezhep anlayışlarını, Kuranın doğru yorumu vasıtasıyla tüm insanlığı tek ilahi din çatısı altısında toparlayacak bilgiye sahip konumunda olduğumu vurgularım. Böylesi bir kişiliğin insanı olarak bu vesile dünya barışının temini üzere doğuş aydınlık siyasi partisini kurmayı hedefleyerek  Türkiye,yi dünyanın baş kenti konumuna taşıyarak dünya yönetimine  İslam adalet anlayışıyla beraber ev sahipliği edebilmek gayesindeyim. aynı gayeye hizmet etmek isteyen insanların bizimle birliktelik oluşturmaları gerekmektedir.

Dünyada İslam adaletiyle beraber dünya barışının temini sadece bizim fikrimiz vasıtasıyla olgunlaşacaktır inancındaki iddiasındayım.  bizim fikrimiz dünyada şu aşamada İslami tek temsil edebilecek anlayıştır. Sebebi ise  kuranı bizden başka anlayan insan yoktur. Kuranı tek anlayan olarak Bu anlayış kapasitemin varlığı ilahi bir vergi olarak tahakkuk etmiş bulunmaktadır.   ben şahsim adına dünyada hiçbir dini eğitim almadım buna mukabil  ilk okul mezuniyeti olarak kuranı Arapça okumasını bilmeyen sadece Türkçe mealinde okuyarak batını manaya yorumlayacak bir konumda bir insanım.

Böylesi bir insanın dünyada var olan din anlayışlarının üstünü olarak olgunlaşması tamamen ilahi bir vergi olduğunu aklı selim düşünen her insanın anlamasında bir zorluk olmaması kanaatindeyim. Benim bu iddia ettiğim konumda olduğum veya olmadığım kanaatine insanlığın varması gereklidir. Kendisini cenabı hakka karşı sorumlu olduğuna inanan her insan benim hakkımda bir kanaate varması gereklidir.  Çünkü cenabı hak bizi bu konuma tüm insanlığın biat etmesi için hazırlamıştır. Kanaati inancımda asla yanılmadım. Onun içindir ki dünyanın tamamındaki doğruluğu rehber edinmek isteyen  insanların bütünleşmesi için biat edebileceği  insanlığı rehberi insani  olduğumu belirtmek isterim.

İddia ediyorum ki fikrimde yanıldığım kanaatine hiç kimse  varamayacaktır.  Ancak fikrimde doğru olduğum kanaatine varan insanlar olacaktır.

Diğerleri ise kanaat oluşturamayarak şüpheli zanlı bir konumda kalacaklardır.

fikrim hakkında kimse yanıldığımı izah ve ispat edemeyecektir. Çünkü doğru her zaman her yerde doğrudur yanlış ise her zaman her yerde yanlıştır.

Ancak benim konumumda doğru olduğum veya yanıldığım akıl mantık dilinden anlaşılabilir aklı selim düşünenler akıl mantık üzere bilimsel ve evrensel kurallar çerçevesinde yorumlayarak benim konumum hakkında bir kanaate varılabilirler ve tüm insanlığın hakkımda bir kanaat oluşturması gereklidir aksi halde kimse kendini aldatarak Müslüman olduğunu sanmasın. Müslümanlar dünyada baş olmak zorundadır ki Müslümanlar şeytanın kolu bacağı eli konumunda olamazlar Müslümanlar şeytanı konumdaki dünya yönetiminin çıkarlarına hizmet edemezler  ancak ne yazıktır ki İslam alemi ve sağduyulu insan alemi menfaatperest dünya ülkeleri yönetimlerine hizmet etmektedir. Onların kolu ayakları olmaktan başka çıkarları kalmamıştır. bu konumdan çıkışın tek yolu ve yönü bütünleşmekten geçer

Bu konumdan çıkışın tek bir yolu ve yöntemi vardır. Oda kuranın batını manaya doğru yorumunun tahakkuk ettiği elde bütünleşerek birliktelik oluşturmaktır.  işte o zaman İslam alemi ve sağduyulu doğruluğu rehber edinmek isteyen insanlar dünyada baş olacaklardır. ve dünyanın başı olarak dünya yönetimine sahip olacaklardır. İşte bizde bu konumun rehberi öncüsü ölçüsü insani olarak insanlığın bizimle birliktelik oluşturması  gerekmektedir.

Buradan kimseye nefsimi taktım etmiyorum fikrimi taktım ediyorum bu fikrim ilahi vergi olarak tüm insanlığa sunulmak üzere İslami tebliğ üzere tüm insanlığın ortak görevidir.

Bu fikri anlamıyor olabilirsin ancak anlayabilmek için dünya gündeminde konuşulup tartışılmasına yardımcı vasıtası sebebini oluşturmak için çalışacak elinden gelen her türlü katkıda bulunmak zorunluluğunu düşünmek lazımdır.

Çünkü dünyada var olan olumsuzluklardan namussuzluklarda hepimiz insan olarak sorumluyuz bu sorumluluğun gereğini yerine getirebilmek üzere bizimle birliktelik oluşumunda dünya yönetimine egemen olmak üzere doğuş ve aydınlık siyasi partisinin kuruluşuna katılarak katkıda bulunmak isteyenlere bizimle birlikte olmaya varım diyorsanız o zaman dünyadaki yolsuzluklara hırsızlıklara haksızlıklara namussuzluklara dur diyebilmek amaca gayesiyle hiç şüphesiz cenabı hakkın yardımı sebepler vasıtasıyla bizimle birliktedir. Sizlerinde bizimle beraber olmanız gerekmektedir. Tercih sizin takdir Cenabı Hakk`ındır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*