Hilafet Makamı

( Hilafet makamı) İSLAMİN HÜKÜMDAR OLMASI

Cenabı hakkın hükmü İslam hükümran olmasını cenabı hak tüm insanlığa emreder bu emrin

Mutlaktır ki Allaha gönül verenler Allah için isterler ve bu istemin yerine getirilmesini için

Allahın manadan yardımı gerekir.

Allahın yardımı gelmeden İslam hukuku dünyaya hükümdar olamaz egemen olamaz dünyada İslam hukukunu benimseyen insanlar firavunlara karşı üstünlüğü elinden alınarak Müslümanları alt düşürerek üstünlük firavunlara geçince dünyada zulüm başını alır gider.

Çünkü Müslümanların birlik beraberlik oluşumları fitneye bürününce İslam hilafet makamının düşmesine vesile olmuş bu vesile Müslümanlar birlik beraberliklerini yitirmiş bu sebepten dolayı gülcü konumdan güçsüz hale geldiler ve ezilmeye mahkûm oldular

Firavunları durdurabilecek onlardan üstün bir güç kalmamıştır.

Onlar diledikleri gibi at koştururlar böylesi bir zaman diliminin sonucunda insanlar zulümden bunalınca firavunlara karşı pey der pey ayaklanırlar bu ayaklanma neticesinde Müslümanların birlikte hareket etmelerini sağlaya bilecek bir lider öncü Allah katından tayın edilir ki

Bu tayın olunmanın izahı batını bilgilerin kuranın manasının ne anlam ifade eder olduğu her hangi bir insan vasıtası tahakkuk etmiş olması öncünün liderin doğmuş olmasıdır.

şu aşamada bizim fikrimiz vasıtasıyla kuran batına yorumlanarak sunulmaktadır işte ümmeti Muhammed, in bir elde bütünleşmesinin izahatı anlayanlara  ne mutlu işte insanlığın bütünleşebileceği doğuş ve aydınlık siyasi partisinin kurulumuna tüm insanlığın katılmasını artı katkıda bulunması gerek tığını elimden geldiğince beyan etmeye çalışıyorum.

İNKÂR NEDİR NASILDIR NE ANLAMA GELİR

Allaha herkes inanır. DA inkâr e anlamdadır.

 

Allaha inanmak kurana inanmaktır kurana inanmak Allaha inanmaktır.

Ancak şeklen kurana inanmak ve Allahın varlığına inanmak tam tamına bir inanmak değildir gerçek iman değildir. Cenabı hakkın emirlerini doğruluğu bir fiil yerine getirmektir

Tam tamına Allaha iman, kurana mana olarak inanarak doğruluğu hayat nizamı olarak yaşamak, doğruluğu dünya yönetimine egemen kılmak üzere hüküm kılmak mücadelesinde

Ömür boyu mücadele etmektir.

Biz kuranın manadan ne anlama geldiğini yorumlamaktayız bu konumda insanlar önyargısız olarak aklıselim akıl mantık dilinden düşünmesi gerekir.

Cenabı hak insanlık tarihinin tamamında insanlığa zaman aralıklarla resuller tayın ederek görevlendirmiştir.

Resuller arasında asla görüş farkı görüş ayrılığı asla olmaz çünkü cenabı hakkın kuralları kanunları ezelden ebede kadar hiç değişmez cenabı onun için dünyada insanlığa resullerin

Sunumunda asla farklılık olmaz.

Her resul dönemi aynı din inanışı yeniden tazelenerek anlatılır.

Onun için Hz Musa döneminde cenabı hakkın insanlığa emirleri her nasılsa Hz Muhammet dönemi yanı şu an bizim bulunduğumuz dönem aynıdır aynı olması gereklidir.

Ancak şu an dünyada insanlığın algıladığı din şekli farklı olgulardadır olduğu gerçeği ortadadır.

Peki, şimdi bu konumdan insanlık nasıl olurda gerçek olan tek ilahi din sancağı altında bütünleşebilir.

Ebetteki insanlığın bütünleşeceği din İslam dinidir.

Fakat iyi düşünelim ki Müslümanlar kendi aralarında bütünleşemezken kendi aralarında çelişkili konumda birbirleriyle anlaşamıyorlarsa bütünleşme nasıl sağlanacak

İnsanların din anlayışlarında cenabı hakkın insanlığa emrettiği doğruluk gereğindeki ibadetleri itaat etme şeklini sadece sembolik olarak her kitap döneminde ayrı, ayrı bir şekillendirme olarak şekilden ibaret olduğu şekline algılanmıştır.

İşte Tevrat döneminde ayrı şekillendirme İncil döneminde ayrı bir şekillendirme kuran döneminde de ayrı bir şekillendirme dönemleri ortaya cıkmış çıkarılmış.

Oysa insanlık din algılamasında şekil ibadetlerinde bütünleşmesi asla olmaz ancak sadece ve sadece doğruluk sıfatlarında manada bütünleşmesi mümkündür.

Oda cenabı hakkın İslam adalet anlayışında kuranın manaya doğru yorumunun tahakkuk ettiği elde bütünleşmektir.

Bu düşünce şeklide bizim vasıtamızla beraber kuran batını manasına yorumlanarak manada gerçek de ne anlama geldiği akıl mantık dilinden ilahi kanunlar çerçevesinde çelişkisiz olarak

Sunulmaktadır.

Kuranı manaya yorumlayabilecek fıtrat, i düşünce şekli ilahi bir vergi olduğuna şahsim inanmaktayım.

Düşüncelerim Hakkımda insanların aklıselim düşünerek bir kanaat oluşturması gereklidir.

Her hesabın sonucunda doğru birdir yanlış sonsuza denk yanlıştır yanlış insanlığı sonsuza hursan eder doğru İsa sonuca intikal eder mesut ve bahtiyar eder.

Ancak biz insan olarak her konuda doğruları gerçekleri görmekten aciz olabiliriz ki

Cenabı hak bizlere gerçek adaletin temsil eden İslam hukuk anlayışıyla beraber dünyada yönetim şeklini şekillendirmeyi emreder gerçek Müslümanlarda bu ilahi emre itaat eder. Münafıklar ise bu konuma itiraz ederler itirazda bulunanları cenabı hak kâfir olarak sonsuz cehenneme gideceklerini beyan eder ilahi emirlere de itaat ederek ilahi hükümleri kendi yaşantısına ve dünyanın yaşam şekli olması için caba sarf eder bu sıfattaki insanlarında müminler olarak sonsuz cennet ile müjdeler.

Şu anda dünyadaki yönetim anlayışlarında İslam hukuku rehber edinilmeden derlenen hukuk anlayışları İslam hukuk anlayışıyla beraber çeliştiği için gerçek adalette doğru olan adalet anlayışında bir olduğuna göre ilahi hükümlerimi doğru yoksa insanı hükümlerimi.

Şüphesin noksan sıfatlardan münezzeh cenabı hakkın tanımladığı İslam hukuk anlayışı doğrudur çelişen yanlış olan insanı hükümlerdir bunun böyle olduğunu her insan anlar ve bilir o zaman bile, bile kendimize ilahi hükümleri rehber edinmeyerek kula kulluk ediniriz işte efendim şekil yönünden kılınan namazın haccın orucun kelimeyi şahadetin ne anlamı kaldı sen kendine kulları ilah edindirsen

bir sefer ilahi hükümleri kendine rehber edinmek dünya yönetim anlayışına egemen kılmak üzere bizimle beraber bu mücadeleye katılarak katkıda bulunmalısın aksi halde aksinde kalırsın ister müftü ol ister hoca ol her ne olursan ol ancak dersen ki ilahi hükümlerin dünyaya egemen olmasının öncüsüyüm lideriyim o zaman geç toplumun insanlığın önüne ilahi hükümleri dünyaya egemen olmasının mücadelesini ver ve yahut, ta bizimle beraber gel derim.

Sahsım adına kendimi cenabı hakka adayarak bul yolda verdiğim mücadelemde her şeyimi tüm konsantremi yoğunlaştırılmış olarak bu yola harcadım harcadığımı da beni yakinen tanıyanlar iyi bilir biz elimzden gelenin en iyisini yaptık yap mayada devam ediyoruz

Ancak insanlar Allahtan korkmaları Allahtan çekinmeleri gerekirken insanlar birbirinde çekiniyorlar birbirinden korkuyorlar ondan Müslüman olduğunu sanıyorlar.

Bizim görevimiz fikrimizi tüm insanlığa sunmak üzeredir Allaha hizmete en azında bu düşüncenin varlığını diğer insanlara duyurmanız gerekmez, mi duyurmak bir yana herkes önümüzü kesmeye çalışıyor.

Daha düşünemiyor ki Allaha giden doğru yolun önüne set olmak amacı kendi önüne set olmaktır hiçbir resulü kimse mağlup edemez bütün insanlığın gücü kudreti cenabı hakkın elindedir resulleri korumakta cenabı hakkın elindedir.

biz Allaha teslimiyetimizi vererek Allaha teslim olarak İslami tebliğ olarak yolumuza sonsuza kadar devam ederiz ve edeceğiz. Anlayanlara ne mutlu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*