Kul Olmak

Mutlaktırki bu konum sadece benim şahsım adına nefsim adına verilen mücadele değildir.

Bu mücadele hak adına İslami temsil üzere tüm insanlık adına verilen mücadeledir. İslami her inanan temsil edebilir ancak öncü en iyi anlayan olmalıdır. İşte namazın manada kılınışı en iyi bilenin öncü olmasıdır.

 Engüzel mantıkları aydınlatanın öncü olması gerekir. Eğer bizden iyi olayları meseleleri yorumlaya bilen bir aday varsa ona destek olunması gerekir fakat biz daha iyi yorum sunduğumuza göre mutlaktır ki insanlığın desteği bizimle olmalıdır.

Kanaati inancıma göre tüm insanlığın bu mücadeleye her yönüyle katkıda bulunmalıdır. En azından insanlar birbirini haberdar ederek bizim hakkımızda böyle bir düşünceli insanın adaylığındaki varlığının reklam edilerek tüm camiaya duyurularak bu yorumlarımız hakkında bilgilendirilmelidir.

Birde şunu vurgularım ki her düşünceye eşit acı mesafeden tüm camianın geçmişine bir çizgi çekilerek ileriye dönük olarak bütünleşme taraftarıyım kanaatim odur ki, bir taraf kazandığını Sanarak sevinecek olması diğer tarifin üzülmesine vesile olacaktır.

Her görüşün ortak ittifak edebileceği aday olarak Bize destek olunması gereğindeki kanaatimce kimse üzülmeyecek kimse kaybetmeyecek herkes kazanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, İnsanlar tercihlerini iyi zanda kullanmasını tavsiye ederim tercih sizin takdir yüce Alla hindir.

 İnancım gereğinde adaylığım odur ki insanlar beni seçilmiş bir başkan olarak ya kabul edecekler ve yahut da ret edecekler. Elbette kabul edenler ret edenler olacak kabul eden kendine ret edende kendinedir.

KURANIN MANASİYLA BÜTÜNLEŞEN ELDE İNSANLİĞİN BÜTÜNLEŞMESİ GEREKLİDİR. KURANIN MANAYA YORUMUNUN TAHAAKKUK ETTİĞİNDE İNSANLAR ALLAH KATINDAN UYARİLMAK ÜZERE İKAZ OLUNURLAR BU UYARİYİ DİKKATE ALMANINDA MUKAFATI ALMAMANINDA BEDELİ VAR OLDUĞUNU ANLAMAK LAZIM

Kuranın manası okumayla elde edilmez kuranın şeklini okuruz ancak ne anlam ifade ettiğini okuyamayız ne anlam ifade ettiği yorumdur çelişkisiz yorum doğrunun belgesi çelişkili ifadeler yanılgının kanıtıdır sonra mana ruh halidir şekil hali değildir şekille mana benzer gösterilmiştir. 

 Kanaat oluşturmadan muhalif olmamak gerekir. İstanbul’a şekil olarak belediye başkanı ister kadir topbaş olsun isterse başka birisi olsun onların başkanlığı İstanbul sınırlarında sinirli kalır mana olarak düşünüldüğünde bizim başkanlığımızda dünyanın tamamına bir hitap şekli vardır. Sadece olaylara şekil olarak bakmamak gerekir kadir topbaş olsun veya diğerleri İslami düşünceyle hareket eden kim olursa olsun İslam adına verilen mücadele bundan böyle bizim öncülüğümüzde olması gereklidir 4 çarpı 4 bayrak yarışı gibi düşünelim bayrak şimdi bizde olması gerekiyor İslami mücadele son şeklini bizim öncülüğümüzde alacaktır. İnsanlık tarihide son dönemeçte olduğumuz zamandayız. Bunu daha geniş yorumlarla ilerleyen zamanda izah ve ispat edebilecek konumda olduğumu vurgularım.

 Biz bu düşüncenin insanı olmakla beraber İstanbul belediyesinin başkanlığını sürdürmek üzere İstanbul, da belediye olarak oturtulmuş bir sistem vardır. Biz bu sistemi değiştirecek değiliz zaman sürecinde aksayan yönlerini düzeltmek üzere bunun yanında İstanbul, a gerekli görülen projelerin herkesin kendi kanaatince düşüncesini sunmasıyla beraber düşünülen projeler konuşulur müzakere edilerek hayata geçirilmek üzere uygulanır. İlla da İstanbul, un tüm sorunlarını başkan düşünmez düşünemezde zaten başkanın oluruyla beraber gerekli görülen projeler uygulanır.

Şuanda ülkemiz yönetim anlayışında adaletli yönetime geçiş arifesinde verilen mücadeleye katılıyorum destekliyorum ancak yeterli bulmuyorum inanıyorum ki elinden gelenin en iyisi yapılmak istenmektedir. Ancak bizim elimizden düşünce konumumuzda dünya çapında bir gelişme olacağı için bütün kurum ve kuruluşların ve kişilerin bizi anlayışla anlayarak karşılaması gerektiği kanaatindeyim. Bizim konumumuz sadece sevgi saygı üzeredir.

 Manada kalem heceye, yok, u var eden niceye

Akıl mantık düşünceye, hikmeti gücü kudreti

Maddelerden manalara canlı cansız varlıklara

Akıl zekâ mantıklara hikmeti gücü kudreti

 Sonsuz uzayın sırrını yaratılışın ilmini

Gece gündüzün rengini hikmeti gücü kudreti

Yeryüzünden semalara gökyüzünde yıldızlara

Aya güneşe kur, ana hikmeti gücü kudreti

Firavunlara Musa, ya manada deniz asaya

Misali örnek kıssaya hikmeti gücü kudreti

Hak yolunda sağı solu biraz düşün doğru yolu

Onu anan aciz kulu hikmeti gücü kudreti

Malı sermaye değil vasıta sürdür sigortan faniden bakiye götür.

Öyle bir inan ki iflastan kurtul emekli hakkın ödenir o gün 

Firavun Musa, dan  ibreti alsak turisina dağî yüksele bilsek

Muhammet’e ümmet olabilirsek sancağı altına toplanır o gün

Haktan gelen hakka gider dünyadan ömrü biten çekip gider aradan yoktur o gün bir yardımcı el atan elbet bir gün hesap sorar yaratan

Puta tabı olup feza istemem hakka tabi olup mezar isterim

Hakkın sesinden ezanı Muhammet selatü selamdan muhabbet isterim

Rahman düşünceyle geçer atağa adil yönetimiyle kalkar ayağa

Hakki kılıç nefsi kalkan tutanın elbet sonu refahadır refaha

TÜM İNSANLİĞA SAYGİ VE SEVİLERİMİ ARZEDİYORUM BUNDAN BÖYLE GÜZEL GÜNLER GÜZEL YILLAR BİZİ BEKLİYOR ARTIK İNSANLAR İSLAMİN NASİL VE NEKADAR GÜZEL BİR DİN OLDUĞUNU NEKADAR GÜZELLİKLERLE DOLU OLDUĞUNU GÖRECEKTİR İNSANLAR BİZİ İNŞALLAH ANLAMAK İCİN BİRAZ ANLAYİŞLİ OLSUN DİLERİMKİ HERKES HUZURU İSTESİN EĞER HUZUR İSTENIYOR İSE İŞTE HUZURA GİDEN YOL.

 Ülkemizde ve dünyada gerçek barış isteniyor ise işte size barışın fikir elçisi barışı temin edebilecek konumda fiziki yapıma değil fikir haline bakılmak üzere karar verilmesi gerekir.

 Bu kadar kendinden emin olarak güvenli bir düşünceye vakıf adaya destek olmak gerekmez mi? Diyelim ki destek oldunuz ne kaybedersiniz diyelim ki destek olmadınız ne kazanır olduğunuzdan bir bilgiye sahip miyiz?

 Bu kadar büyük olguları bulguları bir insan kendi haline üstlenebilir mi dünyada var olan dinleri dinler içi çelişkilerle dolu mezhep anlayışlarının yanılgılı ve yanlış anlamaların düzeltilerek doğrusunu cenabı hak vergisi olmadan olabilir mi? 

Böylesi bir Misyonu bir insan kendi haline yüklene bilir mi kendi haline başarabilir mi böylesi tanıma girişebilir mi. Olur bir yanı var mı tavsiyem her insan kendi kanaatine göre bir düşünsünde kendini benim konumuma koysun veyahut beni kendi kefesinde değerlendirsin nasıl bir olgudur.

Şimdilik son olarak bir noktaya vurgulayarak tamamlamak istiyorum her arenada fikirlerimi izah ve ispat etmeye hazırım ardımdan kimse ahkâm kesmesin istenilen her yerde tüm insanlığın huzurunda fikirlerimi akıl mantık dilinden izah ve ispat etmeye hazırım.

Kıyamet saati on dokuz bilgisi şeklindeki yazdığım kitabın içeriğinde çizilmiş grafik dede görüldüğü üzere kuranda konuyla ilgili ayetlerde insanlık tarihinin dünya üzerinde ki imtihan sürecinin altı bin yıla sureye binaen imtihan olunacağı anlaşılmaktadır.

Bu bizim kanaatimizce kuranda konuya ilişkin ayetlerin manasından anlaşılarak elde edilmiş bir bilgidir.

Bu altı bin yıllık sürede on dokuz dönemden müteşekkil olarak tamamlanacağı konuya ilişkin ayetlerin manasından anlaşılmaktadır. Bu on dokuz dönem hakkında geniş bilgi konuya ilişkin ayetler vasıtasıyla mevcut kitapta sunulmuştur.

Ancak buradan taslak olarak izahat edeyim insanların dünya üzerinde dört kitap dönemi her kitap üzere iki resul dönemi resuller arasın dada yedi firavunlar ara dönem olmak üzere toplamda on dokuz dönemden müteşekkil olmaktadır.

Çizilmiş grafik dede görüldüğü üzere dünya üzerinde diğer canlı varlıkların kalıntılarına milyonlarca yıl evveline ayıt kalıntılarına ulaşılabilmektedir. Buna mukabil insanlara ayıt altı bin yılı aşkın hiçbir kalıntıya ulaşılamaz çünkü altı bin yıl evvel insan yeryüzünde yok idi altı bin yılın tamamlanmasıyla tükenecektir.

Bu bilgiyi dünya üzerinde tahmin üzere değil tahlil üzere olmak kaydıyla insana ayıt her hangi bir nesneye bir veriye bir kalıntıya ulaşılamaz bizim kurandaki manadan elde ettiğimiz bu bilgiyi dünya üzerindeki bilim adamları bile aksini iddia edemez eder iseler izahatını yapamazlar İşte kuranın manasından bize sunduğunu madde âlemindeki tescillenişi. Kuranda on dokuz mucizesinin bilgisi bu şekildedir insanlar dünyada altı bin yıllık surede on dokuz dönem in ardından dünyada imtihan suresi sona erecek insanlığın imtihan süresi son bulacaktır olmasıdır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*