Kuranı anlayan

Misal olarak deniz kelimesinin madde ve mana boyutu vardır madde olan deniz suların çoğul olduğu meskenlerdir.

Manadaki boyutu ise ilim denizidir kuran bu benzerlikte maddenin benzeri olarak mana âlemini bize anlatır. Madde rızıklar mana rızıklar madde rızıklar insanı madde olarak alcığını giderir ancak manadaki rızıklar kuranın anlamında gizli manevi rızıklardır anlayanlara

İşte kuranın bu anlatımının madde benzeri manaya yorumundan,

İnsanlık uzaklaşarak her söylemin fiziki manada madde âleminde olduğu şeklinde yorumunda insanlık gerçekten kuranın insanlığa anlatmak istediğini anlamaktan uzaklaşarak kuranı anlamamaktadır.

İnsanlık böylesi konumlarda kaldığı zaman Allah katından yeni bir resul tayın edilerek kuran manaya ne anlam ifade eder olduğu insanlığa yeniden madde benzerindeki manası sunulur inananlar ve inanmayanlar olur.

Kuranı insanlık kendince manaya anlaması mümkün değildir.

Cenabı hak tayın ettiği resuller vasıtasıyla insanlığa kuranı mana âlemini seçtiği bir resul vasıtasıyla yeniden anlatır.

Aklını mantığını kullanan insanlar temiz bir kalple beraber bu anlatım şeklinden kuranı mana olarak anlayabilirler.

Düşünki bir insan hiçbir dini bilgisi yokken birden bire kuranı mana olarak anlayarak anlatabilecek konum gelmiştir, Kuranı anladığı inancındadır.

Halkın arasından bir insan çıkıyor kuranı anladığı inancıyla kurana ayetten manaya yorum sunuyor yanı kuranı ayetten manaya yorumlayabilecek kapasitede olduğuna inanıyor.

HZ Muhammet ten sonra bir ilk, iddiası bile bir ilk, oysa bu sunuluş bir iddia değil şüphesiz bir inanç fıtratının ürünüdür

 

Aklıselim düşünmek lazım ki bu nasıl olabilir,

Geçmiş de nasıl olmuştur, geçmiş de nasıl olduysa bu günde aynısı olur.

Düşünki birisi halkın arasından çıkıp diyor ki kuranı anlıyorum kuranı sadece ve sadece resuller anlar onlarda Allah bildirdiği için anlarlar anladığı kadarını da insanlığa anlatmaya başlar

 

Şahsim adına fizik ve fikir kanunları çerçevesinde akıl mantık üzere çelişkisiz olarak kuranı anladığım ( İddiasında değilim) inancındayım.

Fikirlerimin akışında kuran anlayışımda bir çelişkili konum tespit edebilirseniz bizi uyarmak göreviniz olsun ancak çelişkisizlik konumunda kuran anlayışımızın doğruluğu tescillenmiş olur ki

Bizimle birlikte olmak her insana verilmiş ilahi bir görevdir olduğuna şüphesiz inanmaktayım.

Biz dünyada var olan din anlayışlarını dinler içi mezhep anlayışlarını kuranı doğru yorumu vasıtasıyla tek ilahi din İslam olarak bütünleştirebilecek bir fıtratı düşünce konumunda olduğum inancımda şüphem yoktur.

İyi düşünki halkın arasından bir insan çıkıyor diyor ki dünyada var olan dinleri dinler içi mezhep anlayışlarını kuranın doğru yorumu vasıtasıyla tek ilahi din olarak bütünleştirebilecek bir fıtratı düşünceye Allah katından vakıf oldum.

Bu insan şekil olarak hiçbir dini eğitimi olmadan böylesi konuma nasıl olurda o konumda olur düşünki cahil bir insan kendi kendine nasıl alım olabilir.

Hz Muhammet nasıl olduysa buda öyle olur bu oluşumun tamamen Allah vergisi olarak olduğu kesindir aksini kimse iddia edemez

Buradan her insana düşen görev bizim fikrimiz hakkında doğruluğu veya yanılgıda olduğu kanaatine varmaktır o kanaat üzerede kendine yön tayin etmektedir.

Ne yazıktır ki şu ana kadar insanlar ön yargıyla bizi izlemekte veya izlememektedir.

İnkâr etmek insanlara neyi kazandırır kuranın manasıyla bütünleşen düşüncenin tahakkuk ettiği dönemlerde insanlık İslami yönetime geçiş arifesindedir insanlar inanmadıkları halde dünya yönetimi İslam, a geçiş yönündedirler.

Şu anda bu konum ak parti öncülüğündedir, bizim önderliğimize geçişin bir noktadan sonra patlaması olacaktır elbette.

O nokta çok uzak değil ancak öncü olmak bakalım kimlere nasıp olacak şu aşamada, ak partinin dışında kalan siyasi görüşlerin hangi biri olursa olsun ak partinin görüş mesafesinin altında kalırlar.

Ancak bizim görüş mesafemiz ilahi ilham neticesiyle beraber dünyada varlığı sürdürülen siyasi anlayışların en üstünü olarak dünyada tüm din anlayışlarını siyasi anlayışları bütünleştirebilecek konumdadır.

İnsanlığın bütünleşebileceği tek ortak nokta doğruluktur doğru anlayıştır bunun kanıtı ise kuranın doğru yorumunun tahakkuk ettiği elde bütünleşmektir,

Bizim böylesi bir inancı düşüncede olmamız tüm insanlığı bizi anlamaya sorumlu kılar,

İnsanlar kendilerince İslami yaşadıklarını Senarlar oysa İslam bir bütün yaşanır ve yaşatılır,

Bir bütün yaşamak için bir bütün olmak lazım gelir onun için şu aşamada İslam âleminin bir bütün olması imkân dâhilinde değildir.

İnsanlığın bir bütün olması için hilafetin yeniden tahakkuk etmesi gerek işte hilafetin yeniden tahakkuk etmiş olmasının kanıtı kuranın manasıyla bütünlesen düşüncenin tahakkuk etmiş olmasıdır.

Kuran manasıyla bütünleşerek tahakkuk etmiş olduğu bizim sunuşumuzdan aklıselim düşünen her insanın anlaya bileceği konumdadır.

İşte insanlığın bizim öncülüğümüzde bütünleşmesiyle beraber dünya yönetimine yeniden şekil vererek adaletin tahakkukunun hükmü hüküm makamına taşınacaktır.

Bu durumun nasıl oluşması gereğinde

Türkiye de Türkiye yi yönetecek bir hükümetin yönetimin yanında birde dünya yönetimine şekil verecek bir hükümet yönetimin kurulması gereklidir.

Dünya yönetimine şekil vererek gerçek İslam adalet anlayışıyla dünyanın yönetilmesi gereğine katılımcı tüm dünya ülkelerinden parlamenterler öncüler olarak onların müzakerelerinin ortak noktasında alınan kararlar vasıtasıyla dünya yönetimi yeniden şekillenerek huzura kavuşturulacaktır.

Ancak insanlarda bu anlamda imtihan sofrasından geçecekler Allah için mücadele edenlerle etmeyenler arasındaki verilecek mücadele olacaktır sonuç Allahın yardım eli bizim önderliğimizde bizimle beraber olarak galip geleceğimize şüphesiz inanmaktayım.

Bizimle beraber olabilecek gerçek iman ehline hedefimiz bu böylesi bir hedefin yanında yer almayı cenabı hak inşallah size de nasıp eder.

Böylesi bir hedefe mehdi öncülüğünün dışında başarılı asla olunamaz çünkü insanlığı bütünleşmesinin fikrini sunabilmek sıradan insan sıfatının üstünde resul sıfatlarında Allahın yârdim eli vasıtasıyladır.

Bizde şüphesiz böylesi bir inancın insaniyiz fikrimizde yanıldığımızı bir bilgin izah edemez ancak doğru olduğumuz kanatın varabilir Allah size de bizi anlamayı nasip eder inşallah.

İşte buradan öteye hak batıl ayrıt edilecek kendisinin hak yolda olduğunu Sananlar, batıl yolda olduğunu anlamazlar sadece mehdiyi anlayanlar anlayacaklar,

Hakla batılın nasıl ayrıt edildiğini diğer insanlık ise şüphe ve zan üzere kalarak batıla hizmet ettiklerini anlamayacaklar.  Mehdiyle birliktelik oluşturmayan insanların tamamı batışla hizmet ederek batıl olarak öleceklerdir onlar kendilerince Müslüman olduklarını sanarlar oysa ali İmran ayet seksen birde acık ve net olarak tün insanlığın tahakkukundaki resule biat etmelerini onunla birlikte mücadele etmelerini emreder kurana şeklen inanan insanlar Müslüman olduğunu sanarlar bile oysa kurana manasıyla beraber inananlar iman edenler gerçek Müslümanlardır.

Diğerleri münafık sıfatında kalırlar inşallah sizlerde münafık sıfatında kalmazsınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*